Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach w związku z obchodami Dnia Strażaka, zaprasza na uczestniczenie we Mszy Św. która zostanie odprawiona w dniu 6  maja 2012 roku o godzinie 9:30 w Kościele p. w. Dobrego Pasterza w Krościenku n.D, w intencji zmarłych strażaków z terenu gminy Krościenko n.D oraz o Błogosławieństwo Boże w społecznej służbie strażaków.

swieto-flagi-panstwowej

 

Strażaków prosimy o przybycie na godzinę 9.00 na plac przy remizie OSP Krościenko n.D, skąd nastąpi przemarsz do Kościoła (lub na 8.35 pod remizę OSP Kąty).  Przypominamy, że obowiązuje mundur galowy wraz regulaminowo przypiętymi przedmiotami mundurowymi.

mundur strażaka

 

4 Maja strażacy obchodzą swoje święto. Ich patronem jest św. Florian – oficer rzymski żyjący w IV wieku, który zasłynął z męstwa i był nieugięty w swoich przekonaniach religijnych, za co poniósł śmierć męczeńską.

W tym dniu nasze myśli kierujemy ku osobom, które zawodowo lub jako ochotnicy spieszą na ratunek ofiarom kataklizmów, powodzi, pożarów czy innych zagrożeń. Czynią to z narażeniem zdrowia, a nawet i życia.