ospkaty

zawody-oosp-2015Zapraszamy kibiców na Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, które odbędą się 9 sierpnia 2015 r (niedziela) na stadionie SKS Sokolica.

 

Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych OSP jest w szczególności:

ˇ  mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych,

ˇ  ocena stanu wyszkolenia pożarniczego,

ˇ  popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej,

ˇ  przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach składa najserdeczniejsze życzenia Druhnom i Druhom oraz Waszym najbliższym. Życzymy wiele satysfakcji z aktywności w różnych dziedzinach życia społecznego, z tego że dzięki naszej służbie żyje się w naszym kraju bezpieczniej. Życzymy, także dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym, prawdziwie radosnych Świąt oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

 

W Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych, które odbyły się 11 sierpnia 2014 r. wzięły udział jednostki OSP Tylka, OSP Kąty, OSP Grywałd i OSP Krośnica oraz drużyny chłopców i dziewcząt z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kąty.

W ćwiczeniu bojowym miejsce pierwsze zajęła OSP Grywałd z wynikiem 43 punkty, miejsce drugie OSP Kąty 44 punkty, trzecie miejsce OSP Tylka 62 punkty, z powodu awarii sprzętu konkurencji nie ukończyła OSP Krośnica. W sztafecie pożarniczej pierwsze miejsce zajęła OSP Grywałd - 64,84, drugie OSP Kąty - 71,42 punkty (61,42+10 pkt. karnych) i OSP Tylka z wynikiem 84,25, czwarte miejsce OSP Krośnica.

Klasyfikacja generalna:

31 lipca 2014 roku druhowie z OSP Kąty oraz strażacy z pozostałych jednostek OSP z terenu gminy brali udział w ćwiczeniach w komorze rozgorzeniowo - dymowej, która przyjechała do Nowego Targu z Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Krakowie. Trening odbywa się w całkowicie realnym środowisku „żywego” ognia, naturalnej dla pożaru temperatury i ograniczonej widoczności.

 


film zmontowany ze zdjęć i filmów nagranych przez jednego z druhów OSP Kąty oraz filmu autorstwa Łukasza Górszczyka z JRG 1 Kraków (od 1.30s do 4.17s)

cały film autorstwa Łukasza Górszczyka poniżej, szczególnie polecamy przyjrzeć się filmowi od 2.57 s

pieniny-gorce-osp-kroscienko

Uwaga uczestnicy warsztatów modelarskich i astronomicznych

"Wolny czas nie zgubi nas"

Warsztaty modelarskie dla GRUPY 2 odbędą się 11 maja (sobota)  o godz. 8.00

Przewidywany termin zajęć astronomicznych to 18 maja

Poniżej skład GRUPY 2:

Ochotnicza Straż Pożarna w Kątach w związku z obchodami Dnia Strażaka, zaprasza na uczestniczenie we Mszy Św. która zostanie odprawiona w niedzielę, 5 maja 2013 roku o godzinie 9:30 w Kościele p. w. Dobrego Pasterza w Krościenku n.D, w intencji zmarłych strażaków z terenu gminy Krościenko n.D oraz o Błogosławieństwo Boże w społecznej służbie strażaków

swieto-flagi-panstwowej

 

Uwaga uczestnicy warsztatów astronomicznych

"Wolny czas nie zgubi nas"

Obserwacje odbędą się 23 marca (sobota) o godz. 18.30

SPRAWOZDANIE NACZELNIKA OSP KĄTY
Z DZIAŁALNOŚCI OPERACYJNO – BOJOWEJ w 2012 r.

walne-zebranie-osp-katy-naczelnik2013-7Swoje sprawozdanie rozpocznę od przyjemnych momentów z działalności naszej OSP. W zawodach sportowo – pożarniczych uczestniczyła drużyna seniorów, dziewczęca i chłopięca drużyna pożarnicza. Jak pamiętamy wszystkie trzy drużyny zdobyły najwyższe stopnie podium.  Na uwagę zasługuje również fakt iż druhowie z OSP Kąty do których należy rekord w sztafecie, czasem 40,38 setnych sekundy pobili także rekord gminy w ćwiczeniu bojowym. Miejmy nadzieję że to dobry prognostyk przed zbliżającymi się zawodami powiatowymi. Rekord cieszy, ale najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia i nabywanie jeszcze lepszych umiejętności poprzez start w takich zawodach.

SPRAWOZDANIE PREZESA Z DZIAŁALNOŚCI OSP KĄTY ZA 2012 r.

    walne-zebranie-osp-katy-2013-9Jak co roku, nadszedł czas podsumowania. Zacznę od przypomnienia pewnego faktu, który miał miejsce na poprzednim Walnym Zebraniu, kiedy to Wójt przyznał naszej Jednostce nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł za zasługi sportowe i szkoleniowe w 2011 r. (m.in zwycięstwo na Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych). walne-zebranie-osp-katy-2013-10Pieniędzmi tymi opłaciliśmy materiały budowlane użyte przy remoncie pomieszczeń, instalacji sanitarnej i centralnego ogrzewania wykonanych głównie w 2011 r, dokończonych w styczniu i lutym 2012.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z warsztatów modelarskich i astronomicznych, które się do tej pory odbyły. Na stronie aktywna.strazpozarna.info sukcesywnie będą pojawiać się nowe materiały dotyczące Projektu realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krościenku - Kątach.

zawody-narc-jaworki-2013-8W sobotę, 16 lutego 2013 roku na stoku Arena Narciarska Jaworki rozegrane zostały I Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie o Puchar „Polskiego Regionu Pieniny”. Pomysłodawcą i równocześnie głównym organizatorem zawodów był Dariusz Tokarski Szkółka Narciarska Tok-Bike ze Szczawnicy. Współorganizatorem a także sponsorem tytularnym Mistrzostw była Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Edward Siarka – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie.